Çiftlik oyunları ile gelişmeye devam

Teknolojinin ilerlemesi, rekabetin artması, ekonominin zayıflaması ve krizlerin boy göstermesi ile beraber, köylerde yaşayan insanlar, şehirlere göç etmeye başlamış ve giderek köy nüfusları bir hayli azalmıştır.
Şehir hayatının yorucu iş temposu ve insan sağlığını tehdit eder boyuttaki kirliliği, gıdaların giderek sağlıksızlaşması ve içindeki katkı maddelerinin artması, insanların doğal yaşama olan özlemini arttırmıştır.
Emekliliğini bir Anadolu kasabasında, kendi domatesini, biberini yetiştirerek yaşamak isteyenlerin bir çok hikayesini duymuşsunuzdur.
Bir kısım bilgisayar programcısı ve oyunları yapanlar bu boşluğu fark etmiş olacaklar ki, bir sosyal ağ üzerinden oynanan bir çiftlik oyununu milyonlarca kişi oynamaya başlamış, birbirlerine davet yollamış ve ciddi bir reklam potansiyeli yaratılmıştır.
Çiftlik Oyunları diye tabir edilen bu oyunlar gün giderek artmıştır, çoğu aynı esasa dayanan bu oyunlarda bahçenize çeşitli sebze ve meyve ağaçları dikersiniz fakat bunları zamanında toplamazsanız ürünleriniz yanar, bu yüzden sabah iş yerlerine gittiğinde yüzlerce kişi ilk olarak çiftlik oyunları hesaplarına girerek sebze ve meyvelerini toplamaya başlamışlardır. Bu oyunlarda daha sonra çeşitli hayvanlar almaya, çiftlik evleri inşa etmeye başlarsınız ve bu böyle sürer gider.
Oyunlar, insanların hayal gücünü ve duygularını ateşler, bu yüzdendir ki video ve konsol oyunlarını da içine kattığımızda yüz milyonlarca dolarlık bir pazar ortaya çıkar, gerçek hayatta başaramadığınız bir çok şeyi oyunlarda yapmanız mümkündür, koca bir düşman ordusunu yok edebilirsiniz, tuttuğunuz takımı Şampiyonlar Ligi şampiyonu yapabilirsiniz, ya da bir Süper Star olabilirsiniz.
Çiftlik oyunları, çiftlik hayatına özlemi olanların özlemlerini bir nebze olsun azaltırken, oyunlar git gide etkisini arttırarak, her yaştan insanın hayatına renk katmaya ve hayallerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Çiftlik oyunları ile gelişmeye devam, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>