GTA 5 Güldüren Hatalar

Hayranlarının merakla beklediği GTA 5 çıkalı henüz 1 hafta olmadı ama oyuncular şimdiden oyundaki güldüren hataları keşfetmiş durumda.


Grafiklerden kaynaklanan bu hatalar dikkatli kullanıcıların gözünden kaçmamış.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.9/10 (598 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +138 (from 220 votes)

Gta 5 Hileleri – PS3 ve XBox

Yaklaşık 2 yıldır takipçilerimiz ile birlikte çıkışını beklediğimiz gta 5, XBox kullanıcıları için hileleri dahi kullanılabilir hale geldi.

gta-5-hileleri
Yapımında yaklaşık 170 Milyon € harcanan oyun, gerçekci yapısı ile kullanıcıyı içine çekmeyi başarıyor. Hal böyle olunca kullanıcılar oyunu daha çabuk irdeleyip çözmeyi başarabiliyorlar. Öyle ki; oyun sadece PS3 ve XBox oyun konsollarına çıkmış olmasına rağmen daha şimdiden hileleri aktif ve kullanılabilir hale getirilmiş. Ayrıca oyunun derinliklerine sızan bazı kullanıcıların bilgisayar versiyonu hakkında da fikir edindikleri söylentisi hızla yayılıyor. Hileleri kullanmanın oyundan achivement almanızı engelleyeceğini bildirmekte fayda var. Bu nedenler achievementlar konusunda hassassanız bu hileleri kullanmamanızı tavsiye ederiz. Hileler arasında yapabilecekleriniz, Hava durumu değiştirme, aranma seviyesi artırıp azaltma, Ağır çekim modu, sarhoş modu yalnızca örnek olarak sunduğumuz bir kaç tanesi, tüm hileler ve nasıl yapıldığını öğrenmek için…

GTA 5 Hileleri, Gta 5 Şifreleri (Xbox ve PS3 Kullanıcıları için)

Gta 5 Aranma seviyesini düşürme : RB(2), B, RT, Sağ, Sol, Sağ, Sol, Sağ,Sol

Gta 5 Aranma seviyesini arttırma: RB(2), B, RT, Sol, Sağ, Sol, Sağ, Sol, Sağ

Gta 5 Yetenek tazeleme: A(2), X, RB, LB, A, Sağ, Sol, A.

Gta 5 Hızlı koşma: Y, Sol, Sağ(2), LT, LB, X.

Gta 5 Patlayan mermiler: Sağ, X, A, Sol, RB, RT, Sol, Sağ(2), LB(3)

Gta 5 Patlayan vuruşlar: Sağ, Sol, A, Y, RB, B(3), LT.

Gta 5 Ağır çekim hedef alma: X, LT, RB, Y, Sol, X, LT, Sağ, A (hile 4 kereye kadar arka arkaya girilerek etki arttırılabilmekte.)

Gta 5 Kayan arabalar: Y, RB(2), Sol, RB, LB, RT, LB.

Gta 5 Sarhoş modu: Y, Sağ(2), Sol, Sağ, X, B, Sol.

Gta 5 Genel ağır çekim modu: Y, Sol, Sağ(2), X, RT, RB (hile 4 kereye kadar arka arkaya girilerek etki arttırılabilmekte.)

Gta 5 Hava durumunu değiştirme: RT, A, LB(2), LT(3), X.

Gta 5  Araç Yaratma Hileleri:

Buzzard: B(2), LB, B(3), LB, LT, RB, Y, B, Y.

Caddy: B, LB, Sol, RB, LT, A, RB, LB, B, A.

Comet: RB, B, RT, Sağ, LB, LT, A(2), X, RB.

Duster: Sağ, Sol, RB(3), Sol, Y(2), A, B, LB(2).

Limo: RT, Sağ, LT, Sol(2), RB, LB, B, Sağ.

Paraşüt: Sol, Sağ, LB, LT, RB, RT(2), Sol(2), Sağ, LB.

Rapid GT: RT, LB, B, Sağ, LB, RB, Sağ, Sol, B, RT.

Sanchez: B, A, LB, B(2), LB, B, RB, RT, LT, LB(2).

Gösteri uçağı: B, Sağ, LB, LT, Sol, RB, LB(2), Sol(2), A, Y.

Trashmaster: B, RB, B, RB, Sol(2), RB, LB, B, Sağ.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.8/10 (159 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +47 (from 63 votes)

Canlı Yayın GTA 5 izle

Gta 5 nihayet çıktı. XBox ve PS kullanıcılarının deneyimlerini Canlı yayın olarak izleme imkanını sizler için sunuyoruz.


Gta 5 live movie

Bildiğiniz gibi Gta 5′i Psn ve Xbox Store’lerden dijital olarak satın alan oyunseverler, saatler 24:00′ı gösterdiği gibi oyunu oynamaya başladılar. Birçok Gta 5 sever oyunu PS3 konsolu üzerinden oynuyor. Xbox üzerinden oynayanlara şu an için denk gelmedim ancak kesinlikle vardır.Bunun dışında artık Gta 5 haberlerine ve videolarına daha sık yer vereceğimizi belirtmek istiyorum.
Okumaya devam et

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.1/10 (117 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +33 (from 37 votes)

ilk Gta 5 incelemesi IGN.com tarafından yapılacak

Dünyaca ünlü oyun sitesi IGN.com‘dan Grand Theft Auto V’in ilk incelemesi için kolları sıvıyor. IGN ekibi GTA V’in çıkış yapacağı günün öncesi 16 Eylül, Türkiye saatine göre 14:00′da inceleme yayımlanacaktır.
gta5sigara
IGN’nin GTA V vereceği puan merak konusu, ancak IGN’nin GTA V’e 10/10 vereceği düşünülüyor.
İncelemeden önemli detayları Türkçe haliyle sitemizde bulabilirsiniz. Takipte kalın…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.1/10 (92 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +18 (from 40 votes)

Gta 5 Oynanış Videosu – internete sızan son görüntüler

internete sızan en yeni vine videolarını toplayarak  Gta 5 için bir araya getirdik. Derlediğimiz videoda oyunun oynanış ve gerçekçiliğine dair görüntüler izleyeceksiniz. Bu kısa videolar bir şekilde internete sızdırıldı.

Oyun 17 Eylülde çıkıyor ancak gördüğünüz gibi oyunu daha önceden oynamayı başaranlar var.Gta 5 videosu; Gta 5 açılış ekranı, adam dövme, araç kullanma, araç yıkama, çatışma anı, köprü altında yaşıyan evsizler, Franklin, Trevor, Michael, Gta 5 haritası, ilk görevden görüntüler, Gta 5 loading ekranı, ana karakterlerden biri olan Michael’in evi, polis tutuklaması, silah dükkanı, slahla ateş etme, telefon, tenis oynamagta5sigaraGta 5 çeteleri ve Gta 5 Xbox kutusu gibi konularda bilgiler içermektedir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.8/10 (50 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +11 (from 23 votes)

GTA 5 Online ile ilgili Yeni Haberler

Game Informer dergisi bugün yeni bir GTA Online incelemesi ile, takipçilerine merhaba dedi.Bizde Gta 5 indir ailesi olarak online mod ile ilgili elde ettiğimiz yeni haberleri sizlerle paylaşmak istedik.Yayınlanan yeni haberleri okuduğum kadarı ile Gta Online oldukça ince detaylara sahip bir oyun olmuş.Daha öncede Gta 5 Online ile ilgili bir inceleme yazısı yazmıştım fakat bugün sizlerle paylaşacağım bilgiler tamamen farklı.Güzel bir makale ile tekrar karşınızda olduğum için mutluyum.Fazla uzatmadan hemen konuya girmek istiyorum.
Gta 5 online oynama seçeneği ile geliyor.

GTA Online Haberleri:

Okumaya devam et

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.3/10 (94 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +25 (from 41 votes)

GTA 5 Oyununa Ait Şehir Haritası Sızdırıldı

Gta 5 indir .COM sitesi olarak olarak bugün sizlere Gta 5 haritası hakkında bilgiler vereceğiz. Gta 5 haberlerine sıklıkla yer verdiğimiz şu sıralar, Gta 5 haritası ile ilgili bir takım bilgiler elde ettik.Bildiğiniz gibi Gta 5 haritası 49 millik bir alanı kapsıyor.Bu alan San Andreas, GTA 4 ve Red Dead Redemption oyunlarında yer alan haritanın neredeyse 5 katı ediyor.Gta 5 ile ilgili ilk yazılarımızda harita konusunda birkaç yazı yazmıştık.Ancak bugün Gta 5 haritası ile ilgili önemli bir haber internet sitelerinde yer aldı.Bizde zaman kaybetmeden bu haberi sizlerle paylaşmak istedik.

Gta 5 Haritası

Gta 5 Şehir Haritası

 

Okumaya devam et

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.8/10 (32 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +16 (from 18 votes)

GTA 5′in Bütçesi Tam 170 Milyon Euro Olarak Açıklandı

GTA 5′in Bütçesi Tam 170 Milyon Euro Olarak Açıklandı

Kısa bir aradan sonra Gta 5 indir olarak yeni Gta 5 haberleri ile karşınızdayız.Grand Theft Auto 5 için çalışmalar 4 yıl önce başlanmıştır.Bununla birlikte oyun için hiçbir fedakarlıktan kaçınılmamış.Zaten bunu oyunun bütçesinden kolayca anlıyabiliyoruz.
gta5-posteri-375x375

İskoçya’nın başkenti Edinburgh’un günlük gazetesi The Scotsman geçtiğimiz günlerde Gta 5 oyununun bütçesini açıklamıştı.Yayınlanan habere göre Gta 5′in bütçesi 170 milyon euro civarındaymış.Bu bütçeyi ilk kez duyduğumda oldukça şaşırmıştım.Dolar üzerine vurduğunuzda bu rakam 265 milyon dolar ediyor.Bildiğiniz gibi Gta 4 100 milyon dolarlık bir bütçeye sahipti.Buna göre Gta 5 iki buçuk kat fazla bir bütçeye sahip.

Elde ettiğimiz Gta 5 haberlerine göre, oyun yapımcı firmaya oldukça büyük bir kar sağlayacak.25 milyon adet satması beklenen Gta 5, zaten elde edeceği karı üç aşağı beş yukarı belli ediyor.Oyunun 60 dolardan satıldığını varsayarsak, 25 milyon adet Gta 5, 1.5 milyar dolar anlamına geliyor.Sonuç itibariyle oyun severlerin tamamı standart versiyonu tercih etmeyecektir.Gta 5′in Special ve Collector’s Edition olmak üzere iki farklı sürümü daha bulunmaktadır.Bu paketler ise standart pakete göre daha pahalıdır.Sonuç itibariyle, yapımcı firma bu işten büyük kar sağlayacaktır.

Diğer yandan Gta 5′in harita büyüklüğü ile ilgili bilgiler basına yansıdır.Edinmiş olduğumuz Gta 5 haberlerine göre, Gta 5 haritası 125 metre kareye denk düşüyor.Bu rakam 49 mil kareye eşittir.Bildiğiniz gibi Gta San Andreas haritası 13.9 mil karelik bir alan kaplıyordu buna göre, Gta 5 haritası Gta San Andreas’tan 3.5 kat daha büyük olacaktır.

Kısacası Gta 5 bugüne kadar oynadığımız diğer Gta serilerine nazaran daha büyük bir haritaya sahip olacaktır.Diğer yandan sahip olduğu 170 milyon euroluk bütçesi ile en pahalı bütçeli oyunlar sıralamasına kafadan giriş yapmıştır.Satış rakamlarının ise beklentileri karşılayacağını düşünüyorum.Özellikle Gta serisi ülkemizde en sık oynanılan oyunlardan birtanesidir.Bu yüzden büyük bir bütçe ile hazırlanmış olsa bile, çok kar ettireceğini düşünüyorum.Bu konuda yeni haberler elde ettikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (30 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +12 (from 14 votes)

Gta 5 Hakkında En Kapsamlı Araştırma

GTA 5′in duyurusunu yapan Rockstar Games, art arda oyun görüntülerini yayımlamaya devam ediyor. Yayımlanan görüntülerde oyuncuların gördüğü gerçeklik ve profesyonelce çizilmiş, yüksek çözünürlük heyecanı daha da arttırıyor.
Gta 5 harika bir manzara resmi ile karşınızda, muazzam bir köprü ve harika güneş ışınları ile bakılası bir görüntü oluşturulmuş
Şimdiye kadar iş, boş zaman, görev gibi alanlarda yayımlanan GTA 5 ekran görüntülerinin bazıları aşağıda görebilirsiniz.
Sürat teknesi ile hız tutkuları gta 5 de aradıklarını bulabilecekler.Görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla bu oyun üzerinde öncekilere nazaran daha çok duruluyor ve bütün ayrıntılar profesyonelce düşünülüp hesaplandıktan sonra oyuna entegre ediliyor.Grand theft Auto V 'de harika arabalar yer alıyor

Kullanılan arabaların, bisikletlerin ve hatta basketbol topu gibi küçük objeler dahi en ufak ayrıntısına, üzerinde bulunan çizgilere kadar dikkat edilerek çizilmiş. Arabalara gerçekte olduğu gibi bir görüntü verilmiş ve eski, oyun arabaları statüsü bu sürüm ile çağ atlamış.

modifiye arabalar ile eskiden yeni çağ atlatan bir anlayış ile geliyor gta 5

Yeni sürümle yalnızca araba, bisiklet gibi objelere değil; insan vücuduna da özen gösterilmiş. Grafiklerden anlaşıldığı kadarıyla insan üzerinde doğal olarak bulunan el üstü kılları, olaylardan sonra oluşan kan damlaları, deri buruşuklukları ve önceki oyunlarda standartlaşmış saç tipleri yerine; hareketli saç tipleri getirilmiş.
micheal, gta 5 için karizma bir poz vermis :)
Daha önceden direkt olarak denize atlayarak stabil hareketler eşliğinde yüzen karakter; artık tüp ve dalgıç kıyafetleriyle denize dalıyor ve paletler ile yüzüyor.
Gta 5'de su altı daha bir sofistike! Trevor dalgıç kıyafetleri ile yüzüyor
Artık soygun ve baskın gibi oyun görevlerini direkt olarak değil; ilginç maskelerle yapacaksınız ve tanınmanızı engelleyeceksiniz.

Okumaya devam et

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (81 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +20 (from 30 votes)

Gta 5 Grafikleri ve Kurgusu ile Göz Kamaştırıyor

Sabit Diskleri Zorlayacak Bir Kurgu ile Geliyor Gta 5

Kısa süre önce tanıtım videosu yayımlanan GTA 5, şimdiden dikkatleri üzerine topladı ve kullanıcısının ilgisini çekmeyi başardı. Videoda gösterilenlere göre GTA 5; GTA serisi arasında teknik anlamda en iyiler statüsünü kapacak. Profesyonel grafik çizimleri, ince düşünülmüş ayrıntılar, oyun içerisinde bulunan insan ve cansız varlık objelerinin hareketleri, insa mimikleri gibi bütün ayrıntıları hesaplayarak ve en ince noktasına kadar düşünerek oluşturulan bu oyun daha tanıtım aşamalarında kullanıcılarını heyecanlandırmayı başardı.

Olayların oluş aşamaları, oyun içerisindeki objelerin kullanımları ve hareketleri (arabalar, bisikletler, mağazalar), diğer insanlar ile olan iletişim tamamen gerçeğe yakın bir biçimde oluşturulmuş ve ortaya konmuştur. Oyun içerisinde ki paraşütle atlama, bisiklet turları, tekne turları, kaza anları, oyun içi küçük kağıt, pano gibi objeler, görevleri gerçekleştirirken kullanılan taktik ve araçlar (silahlar, kıyafetler, gaz maskeleri vb.)… Yani aklınıza gelebilecek her türlü ufak ayrıntı düşünülmüş ve profesyonelce grafiğe dökülmüştür.

Okumaya devam et

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.8/10 (109 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +44 (from 68 votes)